Viete, čo si musíte pripraviť pred kúpou fretky?

Rozhodli ste sa, že si kúpite fretku? Potom ste iste zvedaví na to, ako by ste sa na ňu mali pripraviť. Všetko podstatné o tom, čo nakúpiť a ako pripraviť aj svoju domácnosť, nájdete v nasledovnom článku.

Potreby pre fretky

Pre fretku budete potrebovať niekoľko vecí. Základom vybavenia je klietka. Vyberte pre ňu miesto, kde bude mať dostatok pokoja na oddych a dbajte tiež o to, aby nebolo v prievane. Vhodné nie je ani miesto v blízkosti kúrenia, pretože fretky majú radšej chladnejšie prostredie. Okrem toho nemajú potné žľazy a mohlo by tak dôjsť k jej prehriatiu. Na dno klietky položte deku. Na cestu k veterinárovi si vyberte z ponúk na prepravky pre zvieratá. V prepravke ju budete môcť pohodlne odviesť autom aj iným dopravným prostriedkom.

Do klietky kúpte misku na jedlo a vodu. Misky pre zvieratá nakúpite v špecializovaných obchodoch, rovnako ako ostatné potreby. Okrem toho jej pripravte pohodlný pelech – môže byť aj závesný. V klietke by nemala chýbať ani otvorená alebo krytátoaleta. Do toalety nasypte podstielku. Aby sa mala fretka čím zabávať, nezabudnite na hračky.

Pripravte váš byt

Fretky sú veľmi zvedavé zvieratká, preto je potrebné dôkladne pripraviť aj vašu domácnosť. Prejdite si všetky miestnosti, do ktorých ju chcete púšťať. Fretka sa dokáže zasunúť do stiesnených priestorov za skriňami či otvorov na vetranie. V kuchyni pred ňou budete musieť ochrániť elektrické spotrebiče. Opatrnosť je na mieste aj v prípade ležiacich káblov a elektrických zásuviek. Keď fretku vypustíte z klietky, dávajte pozor, aby ste ju omylom nepristúpili. Rada sa totiž motá pod nohy. Dbajte tiež o to, aby ste vždy mali zavreté vchodové dvere. Ochrániť budete musieť aj váš nábytok pred rozhryzením. Pozor na čistiace prostriedky, lieky a iné nebezpečné látky, ktoré by jej mohli uškodiť a z bytu odstráňte jedovaté rastliny. V dosahu by nemala mať ani plastové vrecká či šnúry od závesov, ktorými by sa mohla udusiť. Toto zvieratko môže spôsobiť problémy alergikom. Ak je niektorý z členov vašej rodiny na ne alergický, mali by ste sa rozhodnúť radšej pre iného domáceho miláčika. V prípade, že je alergikom niekto z vašich priateľov, počas ich návštevy pomôže čistička vzduchu. Čističky vzduchu prečistia vzduch v miestnosti od prachu aj iných alergénov. Využijete ich tiež na prečistenie vzduchu, ak bývate na rušnom mieste. Alergici iste ocenia, že ich dýchacie cesty u vás nebude nič dráždiť.

Photo by Nathaniel Yeo on Unsplash

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.