S fretkou na prechádzke

Fretka s obojkom v tráve

Fretka sa správa na prechádzke úplne inak ako iné spoločenské zvieratá. Od jedného zaujímavého miesta sa rýchle premiestňuje k inému. V prípade že nie ste s fretkou sami, je nutné ju vziať na ruky, ak sa na blízku objaví iné zviera. V lete jej nerobí dobre prechádzka po rozpálenej zemi a v zime na miestach, ktoré sú posypané soľou. Po každej prechádzke vonku zvieraťu vždy dôkladne prehliadneme labky.

Fretky sa cítia vonku veľmi dobre, ak im chovateľ umožní očuchávať rastliny a hrabať v zemi. Nikdy ich však nemožno púšťať z vodidla, zviera by celkom iste utieklo a veľmi rýchlo sa dostalo do veľkých problémov. Predtým ako so zvieraťom vyrazíme von, mali by sme ho navyknúť na špeciálny postroj pre fretky a vodidlo. Klasický obojok, na aký sme zvyknutí pri psoch a mačkách môžme rovno zabudnúť, fretka by z neho ľahko vykĺzla. V chovateľských predajniach sa dajú kúpiť špeciálne postroje, z ktorých sa zviera nedostane.

Na začiatku dá chovateľovi veľa práce navliecť fretku do postroja, no môže upútať jej pozornosť obľúbenou maškrtou, čo zvyčajne zviera upokojí a uľahčí manipuláciu s ním. Zvieraťu necháme postroj niekoľko dní, nech si na neho zvykne, po pár dňoch môžme pridať aj vodidlo, nech si na neho zvykne a prechádzať sa opatrne po miestnosti. Keď zviera prekoná počiatočný odpor, môžme s ním vyjsť von.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 11 Priemer: 3]
Posledné komentáre
  1. Adela Tokárová

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *